Byggarena-750x450[1]

Hvilken kommune er best på service overfor byggenæringen? Svaret får du på Byggarena 27. oktober

Skrevet .

Der legger Næringsforeningen fram resultatet av en spørreundersøkelse som er gjennomført blant medlemmene denne høsten. Vi ønsket å vite hvilke kommuner som bedriftene våre synes det er lettest å forholde seg til, som har minst behandlingstid og som yter best service overfor byggenæringen i vår region. Undersøkelsen er ikke fyllestgjørende, men gir en pekepinn på hvordan næringen ser på servicenivået i kommunene i vår region.

I månedens utgave av Jobb & Næring kan du lese mer om tema som skal tas opp på den årlige stormønstringen til byggenæringen.

Her kan du se program og melde deg på

Listen over deltakere vokser stadig og en uke før arrangementsdagen ser oversikten slik ut:

 

Fornavn Etternavn Firmanavn:
Camilla Aanensen GLIMT Interiørarkitekter AS
Paal W. Aanensen Hagland
Frode Aardal Atea AS
Runar Aarekol Berge Sag og Trelast
Christer Agasøster Frøyland Produkter As
Edel Alvestad Bateboligbyggelag
Kjetil Alvheim Odd Hansen AS
Ola S. Apeland Tysvær Kommune
Ronny Berg Foredragsholder
Per Berge Berge Sag og Trelast A/S
Jan Reidar Berge Dommersnes og Larsen AS
Bjarte Birkeland Utbjoa Armering og Sveis AS
Ole Bjelland Karsten Bjelland AS
Alf Arne Bjordal Brødrene Dahl AS
JAN OVE BJØRHEIM ARKITEKTKONTORET BREKKE HELGELAND BREKKE AS
Thomas Brekke Arkitektkontoret Brekke Helgeland Brekke AS
Kjartan Brekkå COWI AS
Anders Brovold NAV Marked Nord-Rogaland
Rolf Børseth Haugaland Handelspark AS
Gustavo Contreras SpareBank1 SR-Bank ASA
Rune Dalen Moelven Modus as
Jan Christian Drarvik Nordsjø Kontorpark
Arvid Eikeskog Karmøy kommune
Margret Einarsdottir Ragn Sells AS
Margret Einarsdottir Ragn Sells
Geir Magne Einarsen Haugaland Kraft Fiber
Nils Mikal Emberland SpareBank1 SR-Bank ASA
Erik Enersen Caiano Eiendom AS
Ann Eline Eng SpareBank 1 SR-Bank
Einar Falkgjerdet Coop Sørvest SA
Tiril Fjeld Atea AS
Bjørn Erik Fjeldstad Kvalitetskontroll AS
Øyvind Fjelle Optimera AS
Odd Egil Fosen Cramo AS
Åse Kristin Foss URBANHUS
Tor Inge Fredriksen Norconsult AS
Jens Petter Frønsdal Dormakaba
Martin Frøyland Frøyland Produkter As
Birger Førre Førre Trevare as
Arne Førre Berge Sag Gruppen AS
Arild Gabrielsen Byggmakker Haugaland
Frode Gamst Møller Bil Haugesund AS
Håkon Gangsøy Tøgersen Elektro AS
Øyvind Gard Coop Sørvest SA
Andrew Greenwood Berge Sag
Øystein A Grønhaug Grønhaug Eiendom as
Jakob Grønnestad Helgevold Elektro Haugesund AS
Kristian Gudmundsen Kruse Smith Entreprenør AS, avd Haugesund
Daniel Hansen Nordsjø Kontorpark
Øyvind Hasseløy Meglerhuset Rele
Ole Johnny Hauge Svehaug Utvikling
Hans Haukaas Haugaland Kraft Fiber
Gisle Heggebø Omega Areal AS
Idar Heitmann A. Utvik as
Ståle Hetland Sig Halvorsen AS Avd. Storesund Rør
Per Hillesland Moelven Modus as
Jarle Holden Optimera AS
Herman Holgersen Salhus Garasjeporter AS
Ben Arve Hopland Cramo AS
Geir Egil Høvring GL Prosjektservice AS
Eivind Høvring GL Prosjektservice AS
Steinar Høyvik Berg Eiendom Haugaland AS
Tore Jacobsen Kruse Smith Entreprenør AS, avd Haugesund
Kjersti Jakobsen Salhus Garasjeporter AS
Bent Jakobsen Aksdal Næringspark
Jan Olav Jensen NAV Marked Nord-Rogaland
Ann Elisabeth Jensen Block Watne AS
Rune Johansson Dormakaba
Bernt Jæger HN
Hilde Jørgensen Mesta as
Ingeline Kaldestad Haugesundregionens Næringsforening
Osmund Kaldheim Foredragsholder
Kari Kalstveit Omega Areal AS
Jørn Morten Karlsen Norconsult AS
Kathrine Kittang Appex
Aase Kjær Appex
Preben Kristensen GL Prosjektservice AS
Terje Kristiansen Utbjoa Armering og Sveis AS
Alf Kristian Kvalevåg Karsten Bjelland as
Bård Helge Langelandsvik Caverion AS Avd Haugesund
Håkon Høyland Larsen Royal Palm Eiendom as
Kasper B. Larsen GL Prosjektservice AS
Martin Larsen Dommersnes og Larsen AS
Martin Laurhammer Caiano Eiendom
Trond Lewinsen Certego Haugesund
Kenneth Li Haaland
Thor-Arne Lie HAUBO
Sigmund Lier Foredragsholder
Birgitte Lilleskog Studentsamskipnaden på Vestlandet
Hilde Lillesund NAV Marked Nord-Rogaland
Terje Lindstrøm GL Prosjektservice AS
Espen Lindstrøm GL Prosjektservice AS
Eivind Lindås Kruse Smith Entreprenør AS, avd Haugesund
Ove Lode Sig Halvorsen AS Avd. Storesund Rør
Andreas Lokna Norconsult AS
Runar Lunde Block Watne AS
Jan Audun Lutro Foredragsholder
Bjørn Oddvar Madsen Rogaland Ressurssenter as
Bjørn Magnussen Knutsen OAS Shipping AS
Olav Brekke Mathisen Foredragsholder
John Roger Midtun Franzefoss Gjenvinning AS
Ole Jørgen Mo Optimera AS
Heidi Aarøe Moe Studentsamskipnaden på Vestlandet
Asbjørn Moe Fikse Næringsutvikling SA
Arne-Christian Mohn Foredragsholder
Eirik Monsen GL Prosjektservice AS
Egil Magne Mortensen Haaland & Thuestad AS
Øyvind Munthe Sig Halvorsen AS, Avd. Storesund
Jan Myhre Foredragsholder
Bjørnar Måleng Veidekke Entreprenør AS
Paal Nebylien Haugesund Sparebank
Ove Nedrebø Veidekke Entreprenør AS
Hans Petter Nernes Møller Bil Haugesund
Njål Nessa Bate boligbyggelag
Erik Nesse Vassbakk & Stol AS
Jarle Nilsen Foredragsholder
Elisabeth Lie Nilsen NAV Marked Nord-Rogaland
Eivind Nordbø ETR Elektro & Telecom AS
Jon-Ivar Nygård Foredragsholder
Heidi Nymann Karmsund Havn IKS
Olav Magne Olsen Certego Haugesund
Nils Olaf Osnes Rico Gruppen AS
Arne Jacob Owe Block Watne AS
Ole Ben Pedersen Berg Eiendom Haugaland AS
Rune Pedersen Berge Sag og Trelast
Andreas Poulsson Nordsjø Kontorpark
Vidar Rullestad Dommersnes og Larsen AS
Andreas Røher Dommersnes og Larsen AS
Linda Saltvedt Arbeid og Inkludering Vepro
Kjell Selvaag Nils Sund Trykkeri AS
Egil Severeide HN
Odd Sevland Foredragsholder
Kjetil Sivertsen Willis Towers Watson AS
Kjetil Sivertsen Willis Towers Watson AS
Rolf Sjursen Berge Sag og Trelast
Jan Petter Sjøen Trygve J. Sjøen as
Runar Skarstein SpareBank 1 SR-Bank ASA
Karla Smith Foredragsholder
Sverre Snørteland GL Prosjektservice AS
Peter Sonnenberg Norconsult AS
John Stange GL Prosjektservice AS
Hege Stange Foredragsholder
Jorunn Stava Naboen Utleie Haugesund AS
Lars Steinsvik A. Olufsen Ship & Offshore AS
Svend Inge Stueland HAUBO
Frode Styve Eta Energi AS
Arne Støle-Hansen Petter J. Rasmussen AS
Eli Sævareid Trygge Barnehager
Emil Sørheim Svehaug Utvikling as
Aslak Taftø RagnSells
Ingrid Lindaas Teigland Randstad Haugesund
Camilla Teikari Bøe Eiendomsmegler 1
Einar Tho Foredragsholder
Inge Jan Thorsen Vassbakk & Stol as
Rune Thuestad Handelsbanken
Maria Tobota-Johannessen Adecco Norge AS
Dag Arne Toft URBANHUS
Kristoffer Tungland COWI AS
Arne Tveit Arkitektkontoret BREKKE HELGELAND BREKKE AS
Rune Tøgersen Tøgersen Elektro AS
Roald Urnes Engelsen Bygg
Halvor Urrang Radisson Blu Hotel, Haugesund
Arne Utvik A. Utvik as
Trygve Valen Asplan Viak
Joachim Vatne Sparebanken Vest
Svein Vesterli Castor Entreprenør AS
Lars Vestvik Veidekke Entreprenør AS
Morten Vestvik Haugesund Sparebank
Sveinung Vik GL Prosjektservice AS
May Britt Vikingstad Cowi AS
Mette Vikse GL Prosjektservice AS
Rolf Viksund Haugaland Handelspark AS
Bjørn Vidar Vågen GL Prosjektservice AS
Per Gunnar Waage Knutsen OAS Shipping AS
Knut Waage Caverion AS Avd Haugesund
Joakim Stråpa Westlye Norconsult AS
Kristian Wikre Dormakaba
Per Ørpetveit Karmsund Havn IKS
Lars Ove Østrem Q Rådgivning
Hilde Øygarden Haugesundregionens Næringsforening